נקודות לצילום

נקודות לצילום או… מה המקום הכי טוב לצלם מטוסים?

תרשים נמל התעופה בן גוריון LLBG - מקור: - Background Map © OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA
תרשים נמל התעופה בן גוריון LLBG – מקור: – Background Map © OpenStreetMap contributors, CC-BY-SAצילום המטוסים בישראל, סביב נמל התעופה בן גוריון מתחלק לשני חלקים. 

  • המראות
  • נחיתות

שתי פעולות עיקריות. 

בנמל התעופה בן גוריון יש 3 מסלולים מהם ממריאים ועליהם נוחתים המטוסים מרחבי העולם. כאשר הפעילות בהן משתנה בהתאם לאלמנטים שונים מבחינת מזג אויר, עומסים על מסלולים מסויימים ואילוצים שונים המשתנים מפעם לפעם. 

הנקודה המועדפת להמראות מטוסים הינה בגשר צפריה , מדובר בגשר השוכן בסמיכות לקצהו המערבי של מסלול 26 ומסלול 30 (המראה לכיוון מערב ולכיון דרום מערב) ובחלקו הגבוה ביותר של הגשר ניתן לעמוד על המדרכה המוגנת במעקה בטיחות ולבצע צילומים של המטוסים ברגע שניתקים מהמסלול. לעיתים מסויימות מבוצעות נחיתות על המסלול אך לרוב מדובר בהמראות. 

הנקודה המועדפת לנחיתות מטוסים מתחלקות למספר נקודות גדול יותר. בשעות מסוימות מבוצעות נחיתות מעל השדות בין קיבוץ בארות יצחק למושב בני עטרות – היישר למסלול 21 ולעיתים רחוקות מחלקו הדרומי של בני עטרות למסלול 26. כמו כן יש נקודה עיקרית נוספת שהינה בתחומי האיירפורט סיטי אשר חולשת על הנחיתות של מסלול 30. באיירפורט סיטי ישנם שלל מיקומים מומלצים אשר מהווים יכולת צפיה וצילום מכל כיוון אפשרי. נקודה עיקרית ואהובה עלי הינה בשדה הצפוני של האיירפורט סיטי , שם מתאפשר לצלם את המטוסים הנוחתים על מסלול 30 מצידו הימני של המטוס מהרגע שמנמיך לנחיתה ותמיד יהיה עם פתיחה מלאה כני הנחיתה שלו. נקודה נוספת הינה בחניון העפר של אולם השמחות בצומת , מול המתחם קניות אשר חולש על אותו ציר נחיתה ל-30 ונותן זוית צפיה וצילום של צידו השמאלי של המטוס. נקודה נוספת אשר חביבה על לא מעט מהספוטרים המקומיים הינה "מקורות" הנמצאת בסמוך לצומת אלעל לבאים מכביש 40.

מיקומים:

  • תחנת הדלק סונול בצפריה – גשר צפריה לינק
  • קצה השדה הצפוני של האייפורט סיטי – לינק
  • שביל בשדה בין בארות יצחק לבני עטרות – לינק
  • איזור התעשיה אור יהודה ליד כביש 412 – לינק